Posted By: Sunain | Aug 18 2011 00:24:24
Comments: 0
Tags: Anime Event

Nintendo Poland in association with our affiliate Pokémon Valhalla have announced that a Pokémon Day event has been announced for Warsaw, Poland on August 20th, 2011. A special Celebi will be distributed at the event, there will be a Pokémon Video Game tournament and an art contest.

Also announced was the Polish television debut and DVD release of the 13th Pokémon movie, Pokémon Zoroark: Mistrz Iluzji. The movie will air on August 27th, 2011 on Disney XD Poland and then the DVD will be released on September 22nd, 2011. This will be one of the only Polish Pokémon DVD's ever released and will also feature Russian and English audio.

Below is the press release and the information on the event Celebi.

Press Release

Już w sobotę 20 sierpnia wszyscy miłośnicy Pokemonów będą mieli okazję spotkać się z innymi fanami w pubie Merlin w Warszawie na Polu Mokotowskim, powymieniać tam swoimi stworkami i powalczyć między sobą podczas specjalnej imprezy organizowanej przez Pokemon Valhallę pod patronatem Nintendo Polska w związku z premierą filmu Zoroark: Mistrz Iluzji na antenie Disney XD. W trakcie jej trwania przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami, a główną atrakcją tego dnia będzie możliwość pobrania specjalnego Celebi na jedną z gier czwartej generacji (Diamond, Pearl, Platinum, HeartGold lub SoulSilver). Pokemon ten jest nie tylko kolejnym wpisem w Pokedeksie i świetną pomocą w bitwach, ale może także posłużyć do odblokowania specjalnych wydarzeń - w HeartGold oraz SoulSilver można dzięki niemu cofnąć się w czasie i spotkać tajemniczego Giovanniego, z kolei po przesłaniu do gry Black lub White pomaga zaprzyjaźnić się z małym Zoruą. Celebi i Zorua dadzą się bliżej poznać podczas premiery telewizyjnej filmu, która odbędzie się zaledwie tydzień po Dniu Pokemonów, 27 sierpnia o 8:05 i 15:15.

Ponieważ jest to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce, a chcielibyśmy się do niego dobrze przygotować, prosimy wszystkich, którzy są pewni lub niemal pewni swojej obecności na Dniu Pokemonów o wpisanie się do specjalnego formularza. Dla Was to tylko parę sekund, a dla nas może się okazać bardzo pomocne.

Source: http://www.nintendo.pl/news/2011/08/dzie-pokemonw

Pokemon Information

Sugimori Art Event Pokemon Info Sprites Moves
Main Image
Held Item: Jaboca Berry Jaboca Berry
Pokeball: Cherish Ball Cherish Ball
Species: Celebi/セレビィ
Nickname: CELEBI
OT Name: WIN2011
Level: 50
Gender N
Front Image Front Image
1. Leaf Storm
2. Recover
3. Nasty Plot
4. Healing Wish